KONST / Litografier / Grafiskt blad 12804222

nr 1280 4222

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Grafiskt blad, Stilleben. Signerad. Motivet: 59x48 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 7 oktober 2019
kl 20:01:06

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin